Skip links

MOST DESIGN OFFICE

BIM ve Dijital Çözümler

MOST Design Office olarak, tasarım sürecini iyileştirmek için BIM ve diğer dijital araçları etkin bir şekilde kullanıyoruz. Open BIM uygulamalarından destek aldığımız tasarım süreçlerini disiplinlerarası bir çalışmayla interaktif bir süreçle yürütüyoruz.

Nasıl Çalışıyoruz?

BIM, ofisimiz için sadece bir araç değil aynı zamanda projenin bütün süreçlerini değerlendirdiğimiz bir düşünme biçimidir.

BIM teknolojisinin kullanıldığı süreçte, yapının bütün yaşam döngüsü boyunca karşılaşılabilecek problemleri henüz tasarım aşamasındayken tespit etmeyi sağlar, bu sayede kalite güvenliği, optimizasyon ve verimlilikte gözle görülür faydalar sağlanır.

01

/ Teknoloji

Tasarım sürecini iyileştirmek için her zaman yeni yollar arayarak BIM ve diğer dijital araçları etkin bir şekilde kullanıyoruz.
02

/ Disiplinlerarası

Open BIM uygulamalarından destek alarak yürüttüğümüz tasarım süreçlerini disiplinlerarası bir çalışmayla da devam ettirerek interaktif bir projelendirme süreci yürütüyoruz.
03

/ Uygulanabilir

Üzerinde çalıştığımız bütün projeleri ölçekten bağımsız olarak BIM tabanlı yazılımlar kullanarak BIM pratiklerine uygun bir şekilde ele alıyoruz.

Neden BIM?

Geleneksel yaklaşımın getirdiği bir takım kısıtlamalara karşın BIM, yapının dijital ikizi oluşturularak, tasarımından, inşa ve işletme aşamalarına kadar olan süreçlerin tamamının esnek bir şekilde yürütülmesini sağlayan bir süreçler bütünüdür.

İşverenlerden mühendislere, müteahhitlerden mimarlara projede görev yapan farklı aşama ve katmanlardaki herkes projenin süreciyle ilgili güncel bilgilere ve detaylara kolayca ulaşabilmektedir.

BIM’in avantajından yararlanılan bir projede, bilgi koordineli ve tutarlıdır. Projenin ömrü boyunca verimli bir ortam yaratılır.

BIM'in Avantajları

Hizmetlerimiz

cozumler bim BIM ve Dijital Çözümler

BIM Danışmanlığı

Firmaların BIM süreçlerindeki teknik, operasyonel, yönetimsel ve stratejik zorluklarını çözmek için ihtiyaç duyulan destek hizmeti.

bimx ipad BIM ve Dijital Çözümler

Dijital İkiz ve Veri Modelleri

Bir binanın toplam maliyetinin %60'ının işletme aşamasında gerçekleştiğini biliyoruz. Tasarım ve inşaat aşamalarından türetilen veri modellerini kullanarak verimlilik elde etmek, BIM modelleri bakım ve operasyonlarda tasarruf sağlar.

cozumler buildingsmart pcert BIM ve Dijital Çözümler

BuildingSmart Pcert Eğitimi

Dijital çalışma yöntemleri hakkında eğitimli ve yetkin olduğunuza dair uluslararası geçerliliği olan profesyonel sertifikasyon programının FGA bünyesinde eğitimlerini veriyoruz.

aktiviteler webinar bim isbirligi BIM ve Dijital Çözümler

aktiviteler 1 BIM ve Dijital Çözümler

aktiviteler 2 BIM ve Dijital Çözümler

Hear from our clients

Göz At
Sürükle